Tytułowe pytanie możemy znaleźć na portalu Quora. Trudno się dziwić, dobór odpowiednich narzędzi do automatyzacji marketingu jest zawsze dużym wyzwaniem. Różnorodność dostępnych opcji potrafi przyprawić o zawrót głowy. Waga problemu rośnie dodatkowo, gdy o rekomendacje narzędzi prosi klient.

Które z narzędzi najlepiej odpowiadają na jego potrzeby? Jakie rozwiązania zmieszczą się w przewidzianym budżecie? I – najważniejsze – czy klient poradzi sobie z obsługą dobranych narzędzi? Aby odpowiedzieć na te pytania należy poruszyć dwie ważne kwestie.

 

Pierwszą z tych kwestii jest budżet. Koszt prowadzenia marketingu z wykorzystaniem narzędzi do automatyzacji nie musi być wysoki. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, z których Ty lub Twój klient możecie korzystać bezpłatnie. Warto z tej opcji skorzystać, jeżeli masz skromny budżet. Dobrze wykorzystane narzędzia do automatyzacji zawsze przynoszą wiele korzyści, nawet jeżeli są bezpłatne. Jeżeli zależy Ci na szybkich i spektakularnych efektach sprzedażowych, a Twój budżet jest nieograniczony, możesz skorzystać z rozbudowanych narzędzi, które precyzyjnie określają potrzeby klienta i wysyłają najlepsze oferty odpowiadające na te potrzeby.

 

Drugą ważną kwestią są umiejętności użytkowników, w tym łatwość radzenia sobie z nowymi  technologiami. Zdolność korzystania z narzędzia stanowi podstawę prowadzenia działań. Jeżeli chcesz, aby Twój klient nie miał problemów z używaniem poleconych narzędzi, wybierz funkcjonalności przyjazne użytkownikom. Poza intuicyjnością narzędzia, ważnym aspektem jest również dostęp do materiałów instruktażowych, takich jak video, infografiki czy artykuły, które będą stanowić dodatkowe wsparcie. Cennym atutem jest możliwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, które pomoże wyjaśnić wszystkie indywidualne wątpliwości.

Podsumowując, dobre narzędzia do automatyzacji powinny być intuicyjne i łatwe w obsłudze.

 

SALESmanago jest rozbudowaną platformą, oferującą różne pakiety narzędzi dedykowanych klientom z segmentu B2B, B2C i Ecommerce. Ogromną zaletą SALESmanago jest oferta składająca się z trzech rodzajów pakietów:

  • podstawowa bezpłatna wersja Basic,
  • niskobudżetowa wersja Pro
  • pełnopłatna wersja Enterprise.

Już sama wersja Basic zawiera takie funkcjonalności jak Widok klienta 360 stopni i Nielimitowany Email Marketing. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy klient może wybrać najlepsze dla siebie narzędzia, które nie przekroczą przeznaczonego budżetu.