zapier_bigZapier to internetowa platforma integrująca ze sobą ponad 300 aplikacji takich jak Dropbox, Evernote, Mailchimp, Gotowebinar, Twitter, Gmail, Paypal czy Zoho CRM. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych pomysłów na praktyczne wykorzystanie nowych możliwości. Dzięki nim automatycznie powiększysz grono znajomych na Linkedin, stworzysz arkusz w Google Doc’s, wystawisz fakturę i wiele więcej…

1. Automatycznie zapisz nowy kontakt na nadchodzący webinar w GoToWebinar

Praktycznie dowolne zdarzenie zidentyfikowane przez SALESmanago, może wysłać sygnał do platformy Zapier, która przekaże go do GoToWebinar i zapisze daną osobę na konkretny webinar. W ten sposób, formularz rejestracji na stronie WWW wygenerowany w SALESmanago może od razu zapisywać do wydarzenia ustawionego w GoToWebinar.

zapier

2. Synchronizuj kontakt dodawane do SALESmanago z Google Contacts

Wielu z nas korzysta aplikacji i usług od Google. Dzięki automatycznej synchronizacji bazy kontaktowej z Google Contacts możesz mieć dostęp do całej swojej bazy lub określonych jej segmentów, również w gmailu i na swoim smartphonie. Oczywiście taka synchronizacja może przebiegać w dwie strony.

3. Dodaj nowy wiersz w arkuszu Google Doc’s

Potrzebujesz stworzyć bazę kontaktów? Możesz dokładnie określić jakie kontakty mają być przesyłane do „doc’sa” i do którego konkretnie dokumentu. W dokumencie automatycznie zostanie utworzony kolejny wiersz i uzupełnione dane kontaktu

4. Zaproś każdy nowy kontakt na Linkedin

W relacjach B2B coraz większe znaczenie ma Linkedin. Dzięki nowej integracji możesz automatycznie zapraszać wszystkie nowo pozyskane kontakty. Takie działanie może odbywać się masowo lub konkretne segmenty kontaktów mogą być zapraszane przez konkretne profile. Np. Kiedy przekażesz kontakt do handlowca z jego profilu w Linkedin zostanie automatycznie wysłane zaproszenie.

5. Dodaj kontakt do Office 365 i utwórz dla niego zadanie

Tym razem ułatwienie dla firm korzystających z popularnego oprogramowania biurowego. Każdy kontakt z SALESmanago może być automatycznie przekazywany do Office’a. Dodatkowo, jeśli jest taka potrzeba można dodawać dla niego zadania do wykonania przez pracowników.

6. Synchronizuj bazy pomiędzy różnymi instancjami SALESmanago

Korzystasz z kilku licencji SALESmanago Marketing Automation? Możesz wymieniać dane pomiędzy nimi łącząc je poprzez platformę Zapier. Synchronizowane mogą  być wszystkie kontakty, określone segmenty, kontakty które przekroczyły zadany scoring albo trafiły na konkretny etap kampanii sprzedażowej.

7. Automatycznie dodaj kontakt i utwórz fakturę w Zoho Invoice

Wystawianie faktur to jedno z nudniejszych codziennych zadań. Teraz możliwe stało się zautomatyzowanie tego procesu. Raz na 15 minut system SALESmanago może wystawiać dane na podstawie których Zoho Invoice wystawi fakturę na odpowiednią kwotę, a jeśli to pierwsza doda kontakt do własnej bazy.

8. Automatycznie dodaj do SALESmanago adres e-mail osoby, która do Ciebie przysłała wiadomość

Możesz zautomatyzować proces dodawania kontaktów do CRM w SALESmanago. W momencie, w którym potencjalny Klient przyśle do Ciebie wiadomość zostanie dla niego utworzona nowa karta kontaktu w SALESmanago. Możesz dokładnie określić, których Twoich adresów e-mail ma dotyczyć ta integracja i w jaki sposób mają być oznaczane w systemie.

9. Przesyłaj kontakty pozyskiwane przez Slideshare do SALESmanago

Slideshare umożliwia pozyskiwanie nowych kontaktów. Tak pozyskane leady możesz przekazywać do SALESmanago i dodawać do odpowiednich kampanii marketingowych i sprzedażowych. Dzięki czemu włączysz je w dalsze działania i skuteczniej doprowadzisz do gotowości zakupowej.

10. Przekazuj kontakty z Microsoft Exchange do SALESmanago

Nie tylko możesz przekazywać kontakty pomiędzy systemami ale również automatycznie je segmentować i dodawać do odpowiednich kampanii w SALESmanago na podstawie danych przechowywanych w Microsoft Exchange.

 

Masz jakiś ciekawy pomysł na integrację? Podziel się nim  z nami wszystkimi w komentarzu.