“Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.”
Czytasz ten tekst, ponieważ prawdopodobnie chcesz złapać te kropelki wiedzy o których mówił Isaac Newton. Kropelka do kropelki i w końcu zgłębisz ten ocean. Marketing to szybko rozwijająca się dziedzina, w której bardzo łatwo zostać w tyle. Dlatego wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom i podajemy na tacy gotowe rozwiązania, dzięki którym uzyskasz aktualną wiedzę, poszerzysz swoje horyzonty a dodatkowa pozycja w CV zawsze się przyda… Kursy online są popularne, ponieważ oszczędzają pieniądze i czas na niepotrzebne dojazdy, możemy je robić w dogodnym miejscu, a jedyne czego potrzebujesz, to dostęp do internetu.

SALESmanago Marketing Automation

Przechodząc do sedna, oto polecane przez nas subiektywne TOP 12 najważniejszych i najbardziej przydatnych kursów z którymi powinien zapoznać się każdy marketer:

1. SEO Tutorial for Beginners

Jeżeli jesteś początkujący, to ten kurs jest świetnym punktem rozpoczęcia przygody z marketingiem. Poznasz podstawy koncepcji SEO, zapoznasz się ze sposobami optymalizowania widoczności swojej strony w wyszukiwarce, a także dowiesz się ciekawostek na temat słów kluczowych, czy też pozycjonowania.

2. Hubspot Academy

Ogromny zbiór kursów, istna kopalnia wiedzy dla każdej osoby zajmującej się marketingiem lub sprzedażą. Polecamy te kursy zarówno dla osób z podstawową wiedzą, jak i zaawansowaną. Pozycja absolutnie obowiązkowa.

3. Akademia Marketing Automation

Kolejnym z polecanych przez nas kursem będzie coś z naszego podwórka. Nie martw się, nie zanudzimy Cię suchą teorią! Zainspirujesz się wieloma praktycznymi tipami z videotutoriali, poznasz funkcjonalności systemu SALESmanago, które usprawnia i zwiększą Twoja sprzedaż! Po ukończeniu tego kursu otrzymasz certyfikat Marketing Automation Specialist.

4. Facebook Blueprint

Zbiór wielu kursów, które są pozycją obowiązkową, dla każdego korzystającego z reklam nie tylko na Facebooku, ale i na Instagramie. Szeroki zakres tematów, które możesz dowolnie wybierać w zależności od swoich celów biznesowych.
Kursy są całkowicie darmowe, a jedyne czego potrzebujesz to konto na Facebooku.

5. Google Analytics

Osoba zajmująca się marketingiem musi umieć mierzyć i oceniać wyniki swojej pracy. Analityka internetowa jest niezwykle ważna, pozwala optymalizować działające dotychczas procesy, jak również odnajdywać luki w naszych działaniach. Umiejętność czytania i znajdowania danych z pewnością przełoży się na świadomość prowadzonego biznesu i efektywną reklamę.

6. Machine Learning

Czym jest sztuczna inteligencja i machine learning możesz przeczytać tutaj -> Link.

Machine Learning to temat zdecydowanie na czasie, który wkroczył z przytupem w świat marketingu (i nie tylko), i z pewnością nigdzie się nie wybiera. Warto zdobywać informację o dziedzinie wiedzy, która króluje obecnie na rynku i na pewno zdominuje naszą przyszłość.
W trakcie tego kursu dowiesz się jak Sztuczną Inteligencję wykorzystują w swoim marketingu największe firmy świata, a najlepsze praktyki możesz przetestować u siebie!

7. Google Ads

Kolejny z proponowanych przez nas kursów dostarczy Ci wiedzę na temat sposobu działania Google Ads – dowiesz się jak osiągnąć zamierzone cele reklamowe oraz jak tworzyć i zarządzać kampaniami Google. Zapoznaj się ze sposobem działania – giganta reklamowego – dzięki praktycznym przykładom zawartym w kursie.

8. Advanced Social Media Marketing for Picking Up Clients

W tym kursie uzyskasz wiedzę dotyczącą pozyskiwania nowych kontaktów, poznasz błędy jakie prawdopodobnie popełniasz w swoich działaniach marketingowych i nauczysz się je naprawiać. Poruszanych jest dużo tematów dotyczących reklam na YouTube, który aktualnie cieszy się ogromną popularnością, więc nie należy go bagatelizować i pomijać.

9. LinkedIn

LinkedIn oferuje nam swoje kursy całkowicie za darmo przez pierwszy miesiąc. Warto czerpać garściami wszystkie dostępne treści, dzięki którym, od podszewki możemy poznać digital marketing na tej platformie, ale to nie wszystko. Kursy dotyczą także umiejętności komunikacji, Excela oraz rozwoju kreatywnego myślenia – co również rzutuje na pracę osoby odpowiedzialnej za marketing w firmie.

10. Introduction to marketing

Kolejnym polecanym przez nas kursem jest krótki kurs z platformy Alison (która cała jest studnią wiedzy bez dna, dostępne są na niej kursy płatne jak i darmowe). Szkolenie obejmuje podstawowe zagadnienia z dziedziny marketingu. Idealne wprowadzenie dla początkujących. Szybko i sensownie – bez zbędnego gadania.

11. Content Marketing for B2B Enterprises

To szkolenie skierowane jest głównie do osób działających w branży B2B, zawarta w nim wiedza, to przede wszystkim, odpowiedzi na pytania typu: jak skutecznie się reklamować, jak pozyskiwać klientów oraz jak ich zatrzymać.

12. Internetowe Rewolucje

“Nie radzisz sobie w kuchni – poradzisz sobie w internecie!”
Tym razem coś z kuchni polskiej. Darmowy kurs w którym definiujesz główny zakres wiedzy jaki chcesz pogłębić. Plan nauki zostaje indywidualne dostosowany do Twoich potrzeb.
 
 
Teraz już jesteś gotowy na podróż po świecie marketingu! Pierwszy krok już postawiłeś, bo przeczytałeś ten artykuł, teraz czas ruszyć pełną parą do przodu!
Przedstawiliśmy Ci tylko ułamek góry lodowej dostępnych kursów i zachęcamy Cię do ich wykonania. Mamy nadzieję, że dzięki nim Twoja reklama stanie się bardziej świadoma, a Ty zwiększysz swoje zyski.

Powodzenia!