Pozyskanie nowego klienta kosztuje od 5 do 25 razy więcej (Harvard Business Review) niż utrzymanie obecnego, dlatego coraz więcej firm B2C decyduje się na wdrażanie programów lojalnościowych. Ich implementacja wydaje się być dobrym podejściem, gdyż według badań Accenture, klienci zaangażowani w programy lojalnościowe nie tylko zostają, ale każdego roku wydają więcej o 12-18%. Dlatego, SALESmanago wprowadza własny Program Lojalnościowy dedykowany dla firm B2C i sklepów internetowych.

 

Cyfrowe saturacja zwiększa koszty pozyskiwania nowych klientów, jednak możesz z łatwością poradzić sobie z tym wyzwaniem, wdrażając Loyalty Management Program dla swoich klientów

 

Rynek E-Commerce coraz bardziej jest zatłoczony, a klienci są coraz mniej lojalni wobec marek. Dlatego pozyskanie nowego klienta może kosztować od 5 do 25 razy więcej (Harvard Business Review) niż utrzymanie obecnego. Wdrożenie programu lojalnościowego jest skutecznym sposobem na sprostanie temu wyzwaniu. Kilka różnych badań wykazało bardzo pozytywny wpływ wprowadzenia programów lojalnościowych w sklepach internetowych na utrzymanie klientów.

 
 • Średnia wielkość zamówień zwiększa się nawet o 319% (E-Commerce Incentives Case Study, 2019), 
 • Częstotliwość odwiedzin generowana przez powracających klientów wzrasta o 35% (Thanx, 2017),
 • Klienci zaangażowani w program lojalnościowy w E-Commerce wydają co roku więcej o 12-18% (Accenture, 2017).

SALESmanago Loyalty Management pozwala na wykorzystanie pełnego zakresu danych z profilu klienta 360 ° do tworzenia  programów grywalizacji i nagród

 

Kilka informacji wskazujących na najważniejsze możliwości,  jakie daje nowa funkcjonalność SALESmanago Loyalty Management:

 
 • Stwórz w 5 minut działający program lojalnościowy dla klientów swojego sklepu internetowego, korzystając z naszego unikalnego i przyjaznego dla użytkownika kreatora, który pomoże Ci skonfigurować różne poziomy członkostwa bez dodatkowego kodowania czy wsparcia IT. 
 • Angażuj i zwiększaj retencję oraz LTV swoich klientów dzięki wysoce konfigurowalnym programom lojalnościowym, płynnie zintegrowanym ze wszystkimi danymi CDP oraz umożliwiającym prowadzenie automatycznej, wielokanałowej komunikacji.
 • Twórz własne programy grywalizacji i nagród, aby skutecznie wspierać cykl zakupowy klienta.
 • Wyjdź poza transakcje podczas tworzenia programu lojalnościowego i wykorzystaj dane o zachowaniu klientów, takie jak działania na stronie internetowej oraz wszystkie monitorowane przez CDP zachowania, takie jak otwarcie wiadomości e-mail, wypełnienie formularza, przeczytanie artykułu, itp.  
 • Wykorzystaj dane z programu lojalnościowego w zaawansowanych, wielokanałowych workflow, aby stworzyć unikalne doświadczenia zakupowe klientów i zwiększyć ich zaangażowanie oraz przychody generowane z twoich  kampanii marketingowych.
 • Analizuj skuteczność programu lojalnościowego, mierząc postępy klientów na różnych poziomach programu oraz jak różne segmenty klientów zdefiniowane w programie lojalnościowym wpływają na Twoje ogólne przychody.
 

Kilka prostych przykładów programów grywalizacji i nagradzania, możliwych do ustawienia przy użyciu Programu Lojalnościowego SALESmanago wykorzystując dane transakcyjne i behawioralne

 
 • Nagradzaj klientów za zaangażowanie w online – dodawaj punkty za odwiedzenie Twojej strony internetowej, przeczytanie newslettera, a nawet kliknięcie „Lubię to” na stronach produktowych! Dowolnie zdefiniuj wszystkie czynności, za które klienci mogą zdobyć dodatkowe punkty. W tym celu wykorzystaj nieograniczone możliwości dostępne w procesach automatyzacji.  
 • Zachęcaj klientów do regularnego robienia zakupów – ustawianie wygasania punktów jest skutecznym sposobem zachęcania klientów do regularnych zakupów. Jeśli nie dokonują wielokrotnie zakupów, schodzą na niższy poziom w programie lojalnościowym i tracą pożądane korzyści.
 • Dodatkowe rabaty w zamian za zebrane punkty – pozwól klientom zbierać punkty w oparciu o zróżnicowane działania i stwórz zaawansowany program, który umożliwi im wymianę punktów na prezenty lub rabaty. Dzięki temu będą mogli nabyć produkty, których naprawdę chcą, bez obniżania postrzeganej ich wartości.
 • Świętuj urodziny – zaskakuj swoich klientów i złóż im życzenia urodzinowe w postaci dedykowanej kartki urodzinowej wysłanej jako e-mail 1 do 1 z dodatkowymi punktami w programie lojalnościowym w prezencie. 
 • Określ niestandardowe warunki gromadzenia punktów dla swoich klientów na podstawie nietypowych zakupów – stwórz zaawansowane programy, w których zachęcisz klientów do większych wydatków, dając im w zamian za wyższą wartość zakupów dodatkowe punkty.

marketing automation

marketing automation