61% stron internetowych zwraca wyniki wyszukiwań poniżej oczekiwań konsumentów. Jest to główny powód, dla którego SALESmanago wprowadza nową technologię wspierającą działanie Wyszukiwarki Sklepów Internetowych poprzez zastosowanie  Sztucznej Inteligencji, Procesowanie Języka Naturalnego (NLP). Obejmuje ona również mechanizm rozpoznawania głosu, w celu zwiększenia komfortu obsługi klienta za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wszystko to, aby Twoja Wyszukiwarka stała się kolejnym poważnym punktem konwersji klientów.

 

Coraz więcej klientów korzysta z Wyszukiwarek w sklepach internetowych, jednak mają one poważne ograniczenia

 

Na podstawie raportów Deconstructing E-Commerce Search and The State of Mobile E-Commerce Search and Category Navigation opublikowanych przez Baymard Institute, powstała lista najbardziej problematycznych elementów wyszukiwarek znajdujących się w sklepach internetowych.

 
 • 61% witryn zwraca wyniki wyszukiwania poniżej oczekiwań konsumentów,
 • 70% wyszukiwarek nie obsługuje synonimów i pokrewnych terminów.
 • 46% stron nie obsługuje zapytań tematycznych,
 • 32% stron internetowych nie obsługuje symboli i skrótów, co powoduje, że użytkownicy tracą idealnie dopasowane produkty,
 • 27% przypadków nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeżeli użytkownicy błędnie wpiszą tylko jeden znak w tytule produktu.
 

Ponad to, najważniejszym wyzwaniem jest to, że wyniki wyszukiwania są w pewien sposób oddzielone od osoby wykonującej zapytanie. W żaden sposób nie są skorelowane z danymi zgromadzonymi w profilu klienta. SALESmanago Search Engine Turbocharger  rozwiązuje wszystkie te problemy i wychodzi naprzeciw marketerom, którzy chcą ulepszyć doświadczenia klienta w  tym obszarze.

5 powodów, dla których SALESmanago Search Engine Turbocharger powinien być integralną częścią strategii wyszukiwania w twoim sklepie internetowym

 

Wyszukiwarki w sklepach internetowych zawsze były w pewien sposób zaniedbywane ze względu na to, że zazwyczaj oferowane są jako jeden z wielu  modułów zawarty w standardowym pakiecie do konfiguracji sklepu internetowego. W szczególności, jeżeli korzystasz z takich platform jak Magento, Presta Shop, WooCommerce lub Shopify. Teraz, nie musisz być od nich zależny. Poniżej lista najważniejszych elementów, które możesz osiągnąć, dzięki nowej funkcjonalności SALESmanago.

 
 • Ulepsz wyniki wyszukiwania swojego sklepu internetowego,  dostarczając odpowiedzi idealnie pasujące do wszystkich zapytań, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii NLP i zestawu powiązanych ze sobą technik obliczeniowych, które poprzez wzajemną współpracę pozwalają na dopasowanie rezultatów do intencji użytkownika.
 • Wzbogać zwracane rezultaty z wyszukiwań o rekomendacje produktów oparte o mechanizmy AI i oceniaj skuteczność każdego prezentowanego wyniku, w celu  zoptymalizowania działania mechanizmu. 
 • Wykorzystaj wiedzę w zakresie merchandisingu, aby zwiększyć przychody. Twórz niestandardowe strony zawierające kolekcje na wyjątkowe okazje, poprzez budowanie  specjalnych kampanii z idealnie dopasowanymi produktami.
 • Uprość sposób wyszukiwania produktów dzięki bezkonkurencyjnemu modułowi  AI Voice Search, który jest bezproblemowy w obsłudze i łatwy do wdrożenia.
 • Mierz skuteczność wyszukiwań zakończonych sukcesem poprzez analizę zaawansowanych raportów i paneli analitycznych zawierających szczegółowe dane o wszystkich zapytaniach.
 

Ostanie, ale nie mniej ważne, ponad 50% ruchu na świecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Dzięki wdrożeniu FUNKCJI WYSZUKIWANIA GŁOSOWEGO, miej pewność, że Twoi klienci przeglądający sklep internetowy przy użyciu urządzeń mobilnych, nie doświadczą bólu związanego ze żmudnym, manualnym wyszukiwaniem produktów i klikaniem dziesiątek bezsensownych filtrów.

 

Przykłady użycia Search Engine Turbocharger, które zaskoczą Ciebie i Twoich klientów oraz wykraczają poza to, do czego może się wydawać, że wyszukiwarka została stworzona

 
 • Zaskocz klientów, wyświetlając produkty, które dokładnie chcą zobaczyć – najnowsza technologia pozwala zrozumieć wszystkie wprowadzone zapytania. Dlatego teraz klienci mogą wpisać to, czego szukają w dowolnej formie, a i tak otrzymają produkty idealnie dopasowane do ich zainteresowań.
 • Szybsze wyszukiwanie za pomocą AI Voice Search – pozwól klientom znaleźć interesujące ich produkty bez tracenia czasu na wpisywanie zapytań, ale poprzez kliknięcie jednego przycisku i powiedzenie, czego szukają. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do szybkiego korzystania z urządzeń mobilnych.
 • Dedykowane kampanie na specjalne okazje – określ, które produkty będą wyświetlane na konkretne słowa kluczowe wpisane przez klientów do wyszukiwarki. Twórz nietypowe rekomendacje produktów na specjalne okazje, np. wymarzone prezenty świąteczne lub najlepsze prezenty urodzinowe.
 • Lepsza kontrola poprzez zdefiniowanie, jakie filtry mają być zwracane do dedykowanych zapytań – określ, jakie filtry i produkty będą wyświetlane dla konkretnych zapytań. Kontroluj, co pokazujesz swoim klientom, jeśli szukają niestandardowych produktów, których prawdopodobnie nie posiadasz w swojej głównej ofercie. Dzięki temu rekomenduj produkty w oparciu o strategię  cross-sellingu. 
 • Dogłębna analiza pozwala na wzrost sprzedaży – przeanalizuj, które frazy są najczęściej wyszukiwane i popraw swoje dedykowane rekomendacje produktowe, w celu generowania wyższych przychodów.