Zastanówmy się na tym, ile e-maili otrzymujemy każdego dnia. To zadziwiające, że liczba otrzymanych wiadomości sięga średnio 121 e-maili dziennie (CampaignMonitor). Jak wybić się z tłumu promocyjnych malingów? Trzeba sprawić, aby nasze wiadomości były wyjątkowe i przyciągały uwagę użytkowników. To ciężkie zadanie, zwłaszcza gdy codziennie wysyłanych jest 14,5 miliarda wiadomości określanych jako spam (Spam Laws). Często, jeszcze nawet przed otwarciem wiadomości, odbiorcy automatycznie ją usuwają. Jak zatem sprawić, aby nie tylko otworzyli e-maila, ale także odwiedzili naszą stronę poprzez odnośniki w nim umieszczone? Proponujemy wypróbować niektóre z naszych słodkich sekretów e-mail marketingu, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zwiększą średnie statystyki.

 

E-maile zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych generują o 15% wyższe współczynniki klikalności

 

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu. Wystarczy porównać, jak często sprawdzamy prywatną skrzynkę mailową na telefonie w porównaniu do sprawdzania jej na komputerze. Według Google, 75% użytkowników Gmaila używa urządzeń mobilnych, aby zalogować się do swojego konta. Jak wspomnieliśmy już w nagłówku, e-maile zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych generują o 15% wyższe współczynniki klikalności (Ivesp). W takim razie, jak SALESmanago pomaga poprawić wyniki kampanii e-mail marketingowych?

 
 

Za pomocą jednego kliknięcia, możliwe jest wyświetlenie osobno podglądu projektu wiadomości na komputerze i smartphonie. Tworząc wiadomość e-mail w Drag & Drop Email Designer, wystarczy kliknąć ikonę „Podgląd” na górze strony, a następnie wybrać urządzenie. W ten sposób można oszczędzić cenny czas. Zamiast wysyłać testowe mailingi do siebie i współpracowników, w mgnieniu oka sprawdzimy, czy nasza wiadomość wyświetla się w porządku.

 

Dołączenie przycisków kierujących do mediów społecznościowych w wiadomości e-mail może zwiększyć CTR o 158%

 

Ikony mediów społecznościowych to bezpośrednie linki prowadzące z wiadomości e-mail do witryny lub profili społecznościowych. Nie jest tajemnicą, że marketing e-mailowy generuje wyższe ROI niż treści w mediach. Natomiast połączenie tych dwóch elementów sprawia, że statystyki e-maili osiągają całkiem nowy poziom.

 

Tylko 29% kampanii e-mailowych zawiera ikony social mediów, co wydaje się dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że wiadomości e-mail zawierające te przyciski osiągają znacznie wyższe statystyki klikalności niż te, które ich nie zawierają. Średni CTR dla wiadomości e-mail bez ikon wynosi około 2,4%, a średni CTR dla wiadomości, które je zawierają, 6,2% (SuperOffice).

 

Aby sprawić, że dodawanie ikon stanie się dziecinnie proste, dla klientów SALESmanago, przygotowaliśmy specjalny widget w Drag & Drop E-mail Designer, który pozwala na zwiększenie statystyk klikalności poprzez dodanie przycisków mediów społecznościowych.

 
 

Istnieje możliwość linkowania dowolnych serwisów społecznościowych w firmowych mailingach, w tym Facebooka, Twittera, YouTube, a nawet Pinteresta i TikToka! W zaskakującym tempie można dostrzec, jak zwiększają się statystyki i zyski, dzięki połączeniu e-mail marketingu z popularnymi kanałami  marketingu cyfrowego

 

Segmentowane kampanie e-mail marketingowe uzyskują 100,95% wyższe współczynniki klikalności

 

Czy warto zadawać sobie trud czytania i klikania wiadomości e-mail, które nie są dostosowane do naszych zainteresowań? Dobry e-mail musi przemawiać do klientów. Dzięki odpowiedniemu targetowaniu można zwiększyć przychody z wiadomości e-mail nawet o 3 razy więcej niż w przypadku zwykłych, masowych wiadomości.

 

Ponieważ posegmentowane kampanie e-mailowe uzyskują 100,95% wyższe współczynniki klikalności, wprowadziliśmy do naszego Drag & Drop Email Designera – Treści warunkowe. (SmartInsights)

 

Pozwalają one na zróżnicowanie oferty i całych fragmentów wiadomości, tak aby odpowiadały zainteresowaniom wybranych grup odbiorców pojedynczej kampanii. Zaawansowane targetowanie treści, w tym bazujące na warunkach opartych o mechanizmy AI, pozwala precyzyjnie zdefiniować segmenty kontaktów, dla których dany wariant będzie wyświetlany. Narzędzie pozwala na wysyłanie wielojęzycznych mailingów, dostosowywanie ofert dostępnych w Programie lojalnościowym, personalizację treści w oparciu o segmentację behawioralną i wiele więcej.

 

Kampanie z obrazami mają o 42% wyższe współczynniki klikalności

 

Czy grafiki w kampaniach e-mailowych pomagają, czy szkodzą statystykom? Według badań, e-maile zawierające obrazki, mają nawet o 42% wyższy CTR niż kampanie bez nich (GetVero). Jednak nie zawsze obrazy mają pozytywny wpływ na mailing, wzrost ich liczby obniża średni CTR. Aby uniknąć filtrów spamowych, stosunek obrazu do tekstu powinien wynosić około 30-40% (Neil Patel).

 
 

Należy zawsze pamiętać, że przeładowanie mailingu dodatkowymi zdjęciami spowolni jego otwieranie, co dla klientów może okazać się niekomfortowe.

 

W SALESmanago można skorzystać z zaawansowanego widżetu o nazwie Grupa obrazków, który pozwala zamienić kilka obrazów w jeden oraz podlinkować dowolne z nich hiperłączami, które np. będą prowadzić do różnych części strony internetowej.

marketing automation marketing automation