Statystyki i dane dla marketerów za darmo. 14 źródeł, z których je pozyskasz

Depositphotos_39342339_s-2015Marketerzy nie są specjalnie romantycznymi typami. Lubią liczby i wykresy; solidne dane, na których mogą pracować. Przeczucia i intuicje to dla nich za mało.

Ale nie zawsze możesz wszystko zbadać czy zlecić na własną rękę. Potrzebujesz wsparcia: źródeł danych, którym możesz zaufać i raportów do pobrania za darmo. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę wiarygodnych i przydatnych stron i dokumentów.

Czasem aby uzyskać dostęp do danych konieczne jest podanie adresu email. Wybraliśmy tylko takie strony, co do których jesteśmy przekonani, że treść jest tego warta.

 

1. Marketing Sherpa Free Reports

Marketing Sherpa to lider w badaniach dotyczących marketingu. Podając adres email zyskujesz dostęp do darmowych raportów, np. dotyczących e-commerce, dostarczalności maili czy reklam w wyszukiwarkach. Także ich posty (np. ten o Millenialsach) są źródłem sprawdzonej i przydatnej wiedzy.


Jak stworzyć profesjonalną Buyer Persona? Przeczytaj ebooka


 

2. Aberdeen Research

Firma oferuje masę raportów: jedne są płatne, inne, skromniejsze, za darmo. Bezpłatnie możesz pozyskać dane dotyczące wielu aspektów biznesu, szczególnie kwestii szczegółowych (np. synergia video i Marketing Automation).

 

3. Marketing Charts

Zgodnie z nazwą, Marketing Charts przygotowują wykresy dotyczące zagadnień marketingu. Większe płatne, mniejsze dostępne za darmo. Wiele możesz pobrać także w formie excela.

 

4. Marketing Profs

Marketing Profs, których polecaliśmy już wcześniej, zbiera sporą społeczność doświadczonych marketerów. Znajdziesz tam szczegółowe dane w wąskim zakresie tematycznym (np. Holiday and Back-to-School Email Benchmarks).

 

5. Curata Yearly Report

Raz do roku Curata przygotowuje raport dotyczący marketingu treści i przepytuje ponad 500 marketerów, by stworzyć kompleksowy obraz stanu dyscypliny. Obowiązkowo!

 

6. The State of Content Marketing 2015

Drugi świetny raport dotyczący marketingu treści, tym razem przygotowany przez ekipę Content Marketing Institute. Jak firmy wdrażają marketing treści i co osiągają? W raporcie znajdziesz twarde liczby i zniuansowany obraz dyscypliny.

 

7. Trend Watching

Trend Watching zajmuje się obserwacją i przewidywaniem trendów. Oferują świetne treści na temat zmieniającego się społeczeństwa, stylu życia i nawyków zakupowych, bardzo przydatne dla zyskania szerszej perspektywy na działania Twojego klienta. Przeczytasz m.in. o interfejsach bez interfejsu, konsumpcji post-demograficznej (pod wpływem raportu napisaliśmy posta na ten temat) czy nowych walutach.

 

8. MarketingLand

Krótsze i dłuższe artykuły, dotyczące każdego aspektu życia marketera. Tworzone przez doświadczonych ekspertów. Z ich najnowszych raportów polecamy ten na temat Mobile Marketing.

 

9. State of Digital

Studia przypadków, komentarze, przewodniki, raporty. Strona jest bardzo intuicyjna, dzięki czemu łatwo znajdziesz dane na interesujący Cię temat.

 

10. CMO Council

W linku powyżej znajdziesz listę rozmaitych statystyk, ułożonych chaotycznie (doświadczenie klienta w social media obok kosztów content marketingu i wzrostu e-commerce), ale przydatnych .

 

11. E-marketer

Lwia część treści jest płatna, ale znajdziesz sporo użytecznych informacji w sekcji Articles.

 

12. State of Social Media 2015

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o mediach społecznościowych. Aktualne dane!

 

13. Business2Community: Social Media and Marketing Stats

Business to Community zawsze tworzą świetne treści i serdecznie polecamy Wam lekturę ich materiałów. Zaś w linku znajdziecie listę 104 marketingowych statystyk z rozmaitych obszarów, ukazujących stan dyscypliny w 2015 roku.

 

14. Biblioteczka Marketera SALESmanago

Zwięzłe, 20-stronicowe ebooki, opisujące zastosowanie Marketing Automation w rozmaitych kontekstach: od Internetu Rzeczy, przez mobile, po budowanie doświadczenia zakupowego. Do pobrania za darmo.

 

Masz jakieś godne polecenia źródła danych, raportów czy wiedzy, którymi chciałbyś się podzielić z innymi marketerami? Daj znać w komentarzach!

SALESmanago o platforma Customer Engagement, zaprojektowana dla efektywnych i głodnych sukcesu zespołów marketingowych w eCommerce. Dla marketerów, którzy pragną być zaufanymi partnerami dla swoich CEO. Z naszego rozwiązania korzysta ponad 2000 biznesów online średniej wielkości w 50 krajach oraz liczne globalne marki takie jak Starbucks, Vodafone, Lacoste, New Balance czy Victoria's Secret.

SALESmanago zapewnia maksymalizację wzrostu przychodów oraz poprawy wskaźników KPI dla eCommerce wykorzystując trzy zasady: (1) Customer Intimacy, aby stworzyć autentyczne relacje z klientami w oparciu o dane Zero- i First-Party, (2) Precision Execution, aby zapewnić doskonałe omnichannelowe doświadczenie klienta dzięki hiper-personalizacji oraz (3) Growth Intelligence, która łączy wskazówki opracowane przez specjalistów oraz AI, umożliwiając pragmatyczne i szybkie podejmowanie decyzji w celu maksymalizacji efektu.

Czytaj więcej na: www.salesmanago.pl

4 rzeczy na temat pomiaru wydajności sklepu, o których powinien wiedzieć każdy marketingowiec
4 rzeczy na temat pomiaru wydajności sklepu, o których powinien wiedzieć każdy marketingowiec

    Skuteczny rozwój każdej działalności wymaga sprawnego i precyzyjnego pomiaru wyników. Co ciekawe, różne badania i ankiety wskazują, że marketingowcy eCommerce uważają, że brakuje im umiejętności w tym zakresie. W tym artykule omówimy 4 problemy i trendy związane z pomiarem wyników oraz wskażemy rozwiązania, które sprawią, że Twój zestaw technologii i aplikacji marketingowych będzie […]

Zwiększ konwersję w eCommerce i zbieraj dane Zero-Party dzięki nowemu, stworzonemu z myślą o smartfonach, Email Design Studio
Zwiększ konwersję w eCommerce i zbieraj dane Zero-Party dzięki nowemu, stworzonemu z myślą o smartfonach, Email Design Studio

    Nowe Email Design Studio wyznacza standardy w email marketingu w zakresie customer engagement i budowania poczucia więzi z marką . Używając naszego unikalnego, zaprojektowanego z myślą o urządzeniach mobilnych kreatora emaili, zwiększysz poziom konwersji i zbierzesz cenne dane Zero-Party, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zrozumieć swoich klientów.   E-mail wciąż jest królem marketingu […]

Ten artykuł został wygenerowany przez AI. Dotyczy e-maili, treści generowanych przez AI i Twojej przyszłości
Ten artykuł został wygenerowany przez AI. Dotyczy e-maili, treści generowanych przez AI i Twojej przyszłości

    Uwaga: ten artykuł (z wyjątkiem nagłówków i formatowania) został w całości wygenerowany przez sztuczną inteligencję   Wygeneruj post na blogu o chwytliwych tematach e-maili   Napisanie chwytliwego tematu wiadomości e-mail jest ważną częścią tworzenia skutecznej kampanii e-mail marketingu. Dobry temat może zachęcić odbiorców do otwarcia e-maila i przeczytania jego treści, a zły może […]

Pracuj jak dziesięciu najlepszych marketerów naraz! Różnica między Workflow, który działa, a takim, który nie bardzo
Pracuj jak dziesięciu najlepszych marketerów naraz! Różnica między Workflow, który działa, a takim, który nie bardzo

    Lean Marketing wymaga skuteczności, ale taki tytuł może wydawać się przesadą. To nie jest jednak wygórowane oczekiwanie, a propozycja rozwiązania. Jest to wykonalne – jeśli masz odpowiedni Workflow. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest Workflow, jak działa, kto odpowiada za jego efektywność, a ostatecznie – jak skorzystać z doświadczenia twórców szablonów. Utrata produktywności […]

[Nowa funkcjonalność] Szablony Workflow opracowane przez ekspertów eCommerce, dopasowane do twoich celów marketingowych
[Nowa funkcjonalność] Szablony Workflow opracowane przez ekspertów eCommerce, dopasowane do twoich celów marketingowych

    Zebraliśmy naszych czołowych ekspertów eCommerce, którzy na co dzień pracują z największymi światowymi markami, aby całkowicie przeprojektować szablony Workflow w naszej Bibliotece. Ludzie ci włożyli tysiące godzin swojego doświadczenia i unikatową wiedzę w stworzenie nowych, ulepszonych szablonów. Wszystko to, aby zaoszczędzić Twój czas. Ponadto, do Biblioteki dodaliśmy Generator Workflow — pierwszą taką funkcję […]

[Nowa Funkcjonalność] Zmaksymalizuj swój wpływ i kontrolę dzięki nowemu eCommerce Dashboard
[Nowa Funkcjonalność] Zmaksymalizuj swój wpływ i kontrolę dzięki nowemu eCommerce Dashboard

    Nasza najnowsza funkcjonalność, eCommerce Dashboard, agreguje dane z platform eCommerce oraz oprogramowania marketingowego i prezentuje je w jednym miejscu, w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jako, że umożliwia szybki przegląd wydajności sklepu internetowego, a także szczegółowe śledzenie różnych aspektów biznesu, stanowi niezwykle skuteczne, wielokanałowe narzędzie Growth Intelligence.   […]

SALESmanago przeprowadzi się do dedykowanego biurowca w Ocean Office Park na krakowskim Zabłociu
SALESmanago przeprowadzi się do dedykowanego biurowca w Ocean Office Park na krakowskim Zabłociu

    SALESmanago, największa w Polsce i najszybciej rosnąca firma tworząca rozwiązania technologiczne dla eCommerce, we wrześniu przyszłego roku przenosi swoją siedzibę do nowo powstającego Ocean Office Park na krakowskim zabłociu. Grupa Cavatina rozpoczęła już prace nad biurowcem, który zapewni dedykowaną, nowoczesną przestrzeń dla blisko 700 obecnych i przyszłych pracowników SALESmanago.    Charakterystyczny, okrągły Ocean […]

6 prognoz na Black Friday dla eCommerce. Czego oczekuje od Ciebie Internet i co z tym zrobić?
6 prognoz na Black Friday dla eCommerce. Czego oczekuje od Ciebie Internet i co z tym zrobić?

    Black Friday będzie rokiem 2022 w pigułce. Internet pęka w szwach od prognoz i strategii. W tym artykule przedstawiamy sześć najbardziej rozpowszechnionych, istotnych lub po prostu interesujących. Przedstawiamy również nasze podejście do nich. Ale przede wszystkim podpowiadamy, co z nimi zrobić. Na honorowe wyróżnienie zasługują prognozy: zabawki rozejdą się jak świeże bułeczki, ubrania […]

Jak zwiększyć Customer Lifetime Value dzięki platformie Customer Engagement
Jak zwiększyć Customer Lifetime Value dzięki platformie Customer Engagement

    Zwiększanie Customer Lifetime Value to jeden z najskuteczniejszych sposobów na podniesieniea przychodów. W końcu klient, którego już mamy, kosztuje nas znacznie mniej niż konwersja nowego użytkownika. W tym artykule pokażemy cztery scenariusze, w których możesz inteligentnie wykorzystać platformę Customer Engagement, aby zapewnić klientom większą wartość i zarobić więcej pieniędzy w tym procesie.   […]

Idealna strona docelowa – audyt Landing Page’a krok po kroku
Idealna strona docelowa – audyt Landing Page’a krok po kroku

    Wyobraź sobie, że masz niesamowicie efektowną stronę docelową, dzięki której dynamicznie przybywa Ci nowych leadów. Statystyki pną się w górę, a sprzedaż rośnie w oszałamiającym tempie. Jak stworzyć dobry landing page, który przyciągnie uwagę? Landing page, czyli strona docelowa, to miejsce, gdzie po kliknięciu w reklamę lub link w mailu trafia odbiorca. Od dobrze stworzonej […]