screen_miniNowy moduł w systemie to intuicyjny kreator wiadomości email i stron docelowych dla kampanii marketingowych. Dzięki wykorzystaniu drag&drop oraz zestawu gotowych widgetów, prostych w edycji i stylowaniu, nawet laik stworzy profesjonalnie wyglądający newsletter lub landing page, który automatycznie dostosuje się do ekranu urządzenia, na którym zostanie wyświetlony. RWD stało się dostępne dla każdego i w standardzie.

Te dwa rozwiązania zostały wprowadzone, aby dać marketerom to czego dzisiaj potrzebują, przy tworzeniu kampanii, najbardziej. Prostych w obsłudze kreatorów równocześnie pozwalających na tworzenie w pełni responsywnych kreacji.  Nikogo nie musimy przekonywać jak ważne jest prawidłowe wyświetlenie treści a urządzeniach mobilnych. Około 21% wiadomości odbieranych jest właśnie na urządzeniach mobilnych.  Poniżej opisujemy jakie funkcjonalności i możliwości dają nowe kreatory.

Kreator responsywnych newsletterów w SALESmanago

Kreator pozwala na zbudowanie wiadomości w oparciu o kolumny i rzędy, do których wstawiamy widgety, które uzupełniane są odpowiednią treścią i pozwalają na ich stylowanie. Dlatego tworzenie wiadomości zaczynamy od określenia jej szablonu. Domyślnie wiadomość przyjmuje 600px szerokości ale można to zmieniać, łącznie tłem strony i samej kreacji.

Kreator newsletterów_1

W ten sposób przygotowujemy szkielet wiadomości do uzupełnienia widgetami. Co ważne nowe kolumny lub rzędy można dodawać plusami na ich skraju.

Dostępne widgety

Narzędzie posiada komplet widgetów, za ich pomocą można wstawiać grafiki, tekst, linie oddzielające, przyciski, nagłówek i automatyczny link wypisu z wysyłek.

Kreator newsletterów_2

Kolejno widgety to:

 • Nagłówek – widget czysto tekstowy do dodania głównego tematu wiadomości e-mail

Nagłówek

 • Tekst – służy do dodawania większych ilości treści

tekst

 • Obrazek – miejsce na grafikę, pozwala na automatyczne zaokrąglenie rogów lub zmianę w koło każdej grafiki

obrazek

 • Obrazek plus tekst – widget występuje w dwóch konfiguracjach z obrazkiem po prawej lub lewej stronie

tesktobrazek

 • Podziałka – dodaje poziomą linie oddzielającą. Linia występuje w kilku wariantach, grubościach i może mieć dowolny kolor
 • Opt-out – zawiera tradycyjną formę wypisu z wysyłek z odpowiednim linkowaniem

podzialka

 • Przycisk – wstawia przycisk w 4 rozmiarach. Etykieta, kolor i zaokrąglenie rogów może być dowolnie dostosowane

button

Widgety społecznościowe

Tak ważne w dzisiejszym marketingu. Dzięki kreatorowi szybko wstawisz widgety najpopularniejszych social media:

 • Facebook like i share
 • Linkedin
 • Twitter

Gotowa wiadomość

Wiadomość składamy z kolumn, rzędów do których trafiają widgety, a dopiero do nich treści i grafiki. Dzięki temu zyskujemy pewność, że będzie się zawsze prawidłowo wyświetlała na wszelkich klientach pocztowych obsługujących kodowanie w RWD. Poniżej przykład tak przygotowanej wiadomości:

screen

Dokładna konfiguracja każdego elementu kreatora została opisana na naszej pomocy tutaj

Zachęcamy do testowania nowego kreatora. Dostęp do aplikacji na 30-dni bezpłatnie uzyskasz rejestrując się TUTAJ

Kreator responsywnych landing page’y – stron docelowych dla kampanii

Jego funkcjonalność nie różni się zasadniczo od kreatora wiadomości e-mail.  Główna różnica to dodatkowy widget – Formularz zapisu. Dzięki któremu stworzysz formularz automatycznie zintegrowany z systemem SALESmanago. Oznacza, że każdy kontakt trafi do systemu, a jego zachowanie zacznie być monitorowane. Oczywiście możesz określić pola wymagane i ostylować formularz i przycisk zapisu zgodnie z identyfikacją graficzną Twojej firmy.

lp

 

Podgląd kreacji na urządzeniach mobilnych

W kreatorze na bieżąco możesz oglądać efekty swojej pracy, dzięki dostępnemu podglądowi na trzech różnych typach urządzeń:

 • Komputer/laptop
 • Tablet
 • Telefon komórkowy – smartphone

Pozwoli Ci to dokładnie sprawdzić jak kreacja będzie się zachowywać na różnych rozdzielczościach i jak przemieszczać się będą dodane przez Ciebie treści.

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta w SALESmanago. Zapraszamy do testów nowych kreatorów w ramach 30-dni bezpłatnego dostępu do pełnej wersji systemu tutaj: TUTAJ

Masz uwagi? Chętnie usprawnimy i rozwiniemy kreatory. Napisz do nas na info@salesmanago.pl